Επίθεση σε άλλο σκύλο ..

Διόρθωση

Re: Επίθεση σε άλλο σκύλο ..

Δημοσίευσηαπό Νικος » Κυρ Μαρ 31, 2013 4:56 pm

george&tonia έγραψε:
ΓΚΑΣ-ΚΙΡΑ έγραψε:Ετοιμασε του κ 2 κουτια εκμεκ κανταιφι για το τελος :lol:

φτιαχνω εγω ωραιο εκμεκ καταιφι πολιτικο ::salute ::salute ::salute

οχι πολιτικο ΑΛΛΑ χωριατικο χαχαχαχ
EAN MIA MEΡA H TAXYTHTA ME ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΕΣΥ ΜΗΝ ΚΛΑΨΕΙΣ, ΔΙΟΤΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΓΕΛΟΥΣΑ
Άβαταρ μέλους
Νικος

Δημοσίευσηαπό ΓΚΑΣ-ΚΙΡΑ » Κυρ Μαρ 31, 2013 5:00 pm

γεια σου ρε πατριωτησσα ::salute
Οι πολιτικοί και οι πάνες έχουν ένα πράγμα κοινό. Πρέπει να αλλάζονται και οι δυο συχνά, και για τον ίδιο ακριβώς λόγο.
Άβαταρ μέλους
ΓΚΑΣ-ΚΙΡΑ

Δημοσίευσηαπό Maria_330 » Σάβ Μάιος 11, 2013 11:28 pm

Λοιπον δεν ξερω τι θα κανω με την Χιλντα σημερα πραγματικά με τρόμαξε πολυ ..

Οπως σας εχω πει εχω και ενα μικρόσωμο τον Μητσο (βασικα των γονιών μου ειναι ) με τον οποιο παντα τα πηγαίναν μια χαρα .. τον πείραζε μεν αλλα στα πλαίσια παιχνιδιου και καμια φορα τον κυριαρχούσε αλλα παντα αυτος την εβαζε στην θεση της και αυτη το δεχόταν .. Εχει τις τελευταίες μερες ομως πουν τον ενοχλεί πολυ έντονα σε σημεία που το σκυλί δεν το άφηνε καν να μετακινηθεί.. τον κυκλώνει συνεχώς και δεν τον αφήνει ρούπι να κανει!
Σημερα λοιπον εγινε το εξής περιστατικό .. βγαζω Την Χιλντα απο το κλουβι να τρέξει και να παίξουμε κλπ και ειναι μαζι μου ολα τα σκυλιά .. σε καποια φαση δεν κατάλαβα πως νομίζω πως παίζουν και την βλέπω για πρωτη φορα να τον βουτάει με τοση μανία απο το πισω μερος και να τον τινάζει στον αερα .. τρέχω της σηκώνω στον αερα απο τα πισω πόδια, οπως κανουμε και με το μανίκι και να μην τον αφήνει με τιποτα ρε τι αους τι αστο να βαζω χερι που να ανοιξει στόμα εφτασα σε σημειο να την χτυπήσω γιατι θα τον σκότωνε πραγματικά , τελικα τον άφησε με τα χιλια ζορια αφου την σήκωσα ολόκληρη.. .. την ξάπλωσα κατευθείαν και έκατσα πανω της με τα γόνατα να ηρεμήσει και μετα κατευθείαν παλι κλουβι .. ο Μητσος ευτυχώς λογω τσιβας δεν επαθε τπτ (δεν τον εχω παει για κουρεμα ακομα ) ..

Και σκεφτομαι τωρα γιατι μπορει να εγινε αυτο ..?? αφου μια χαρα τα πανε .. και θυμήθηκα πως πριν μερικες μερες ο Μητσος το εσκασε για μια στιγμη που εμεινε η πορτα ανοικτη και πηγε στην λεωφόρο .. τον μαζεψαμε αμεσως και ο Αντρας μου τον μαλωσε πολυ και τα ειδε αυτα Χιλντα .. επισης καμια φορα μανουριάζει και στον Ντιν αλλα σε πολυ λογικα πλαίσια μιας και ειναι μεγαλύτερος ηλικιακά ασχετα το μέγεθος του λογικο ειναι να υπαρχει ιεραρχία οταν ο μικρος ξεπερνά καποια ορια του .. και σημερα εγινε παλι αυτο αλλα πριν την βγαλω εξω αλλα το ειδε παλι .. Το θεμα ειναι οτι φοβαμαι πολυ οτι και αυτος μπηκε στην μπλακ λιστ της και φοβαμαι για το χειροτερο .. ο Μητσος ειναι ελευθερος στην αυλη δεν μπορω να τον περιορίσω γιατι ετσι εχει μαθει ... ::dontknow
Άβαταρ μέλους
Maria_330

Δημοσίευσηαπό Νικος » Σάβ Μάιος 11, 2013 11:38 pm

εγω μαρια ενα εχω να πω ....... χιλνταρα ειναι αυτη.....
EAN MIA MEΡA H TAXYTHTA ME ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΕΣΥ ΜΗΝ ΚΛΑΨΕΙΣ, ΔΙΟΤΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΓΕΛΟΥΣΑ
Άβαταρ μέλους
Νικος

Δημοσίευσηαπό Maria_330 » Σάβ Μάιος 11, 2013 11:50 pm

Δεν ξερω τι θα κανω με δαυτην.... και δεν ξερω αν ειναι καλο ή κακο αυτο αλλα μονο εγω μπορω να την κανω καλα και με φοβαται αλλα μονο εμενα .. Τον Γιαννη τον λατρευει αλλα μονο σε παιχνιδι και χαδια αν ειναι να την μαλωσει του εχει βγαλει και δοντια ..

Δεν φταίει το σκυλι το λαθος ειναι καθαρά δικο μου απο την αρχη το ξερω .. το θεμα ειναι πως διορθώνεται και αν διορθώνεται τελικά φοβαμαι να την βγάλω βολτα πια .. και με την εκπαιδευση αυτη ανέβηκε και αλλο και εχει γινει ακομα ποιο σκληρή και κυρίαρχη .. ::dontknow
Άβαταρ μέλους
Maria_330

Δημοσίευσηαπό vek » Κυρ Μάιος 12, 2013 12:30 am

Σταθερότητα Μαρία υπομονή σταθερότητα και συνέπεια θα πρέπει να μάθει ότι δεν παίρνει καμμία πρωτοβουλία αν δεν της δώσεις το οκ. Θα πρέπει να ασχοληθεί μαζί της και ο Γιάννης για να κερδίσει ξανά την θέση του στα μάτια της.
Εγώ στην θέση σου θα έφτιαχνα καταστάσεις που εγώ θα ήμουν έτοιμη και θα μπορούσα να της αντιμετωπίσω.
Είναι σημαντικό ήρεμα και χωρίς νευρα να δεχτεί την θέση της στην αγέλη σας και να μείνει εκεί.
Γιαυτό θα πρέπει να δουλεψετε όλοι σαν οικογένεια όχι μόνο εσύ.
Η κοπέλα σου τώρα νιώθει δυνατή και ετοιμη να ανέβει στην ιεραρχία δεν νομίζω ότι φταίει η προπόνηση, η προπόνηση βοήθησε να μην αμφισβητεί εσένα και να μάθει ότι δουλευεται σαν ομάδα. Τώρα θα πρέπει να μάθει ότι ΄το σπίτι είναι ο στίβος και ότι η ομάδα είναι και οι υπόλοιποι.
"Punish the deed not the breed"
No breed is a bad breed
Άβαταρ μέλους
vek

Δημοσίευσηαπό aeroporos77 » Κυρ Μάιος 12, 2013 10:22 am

Δε ξέρω ρε γμτ γιατι έτσι αυτο το σκυλί...
Μήπως τώρα που έχεις πιο πολλά σκυλιά αυτή νιώθει παραμελημένη; ::dontknow

Ο Βαγγέλης τι σε είπε Μαρια, το συζητήσατε;
God, help me to be the kind of person my dog thinks I am...
Άβαταρ μέλους
aeroporos77

Δημοσίευσηαπό Aisha » Κυρ Μάιος 12, 2013 10:33 am

η γνωμη μου ειναι πως ειναι παιχνιδι κυριαρχειας αλλα οχι απλα παιχνιδι!
η χιλντα ειναι γενημενη αρχηγος με εντονο ταπεραμεντο πραγμα το οποιο πρεπει να κατεβει για να γινει πιο ευκολη η συμβιωση.αφου δεν δουλευει τωρα υπαρχει αρκετη συσωρευση ενεργειας απο την μια και απο την αλλη το ταπεραμεντο + οτι υπαρχουν αρκετα σκυλια και αυτο γινεται πιο εντονο και πιεστικο για την ψυχολογια της και ισως νιωθει οτι απειληται η αρχηγια της!

οπως ειπε και η κατερινα πιστευω πως θελει δουλεια αλλα και εκτονωση εντονη!

δεν ξερω αν σε μπερδεψα μαρια! ::dontknow
Μην κρινεις για να μην κριθεις

http://rottweilers-club.com/
Άβαταρ μέλους
Aisha

Δημοσίευσηαπό Maria_330 » Κυρ Μάιος 12, 2013 10:42 am

Παιδια μπορει να φανει κουτο αυτο αλλα ειναι χειροτερη απο αρσενικο σε θεμα κυριαρχίας ... Η ενέργεια της ειναι αλλο πραγμα υπαρχουν στιγμες που τρεμει ολόκληρη.. μετα απο αυτο επιβάλλεται να ξεκινησω παλι στον Βαγγελη εστω και μια φορα την εβδομαδα μαζι με την βασικη του μικρου .. θα μιλησω μαζι του την Τριτη που λεω να κατέβω, ηθελα να παω σημερα αλλα εχει σεμινάριο ..
Ο αντρας δεν εχει χρονο να ασχολειθει αλλα δνε μπορει να την ακολουθησει κιολας ερχεται στο σπιτι το βραδυ και ειναι κομμάτια και μου λεει μπορω να την χαιδευω αλλα δεν μπορω να βγω εξω να αρχιζω να τρεχω πανω ατω μαζι της .

Νικο δεν ειναι παραμελημένη ειναι ζηλιαρα μεχρι αηδίας .. makis::banghead
Άβαταρ μέλους
Maria_330

Δημοσίευσηαπό ΓΚΑΣ-ΚΙΡΑ » Κυρ Μάιος 12, 2013 10:46 am

Κ εγω συμφωνω με οτι λεει η Κατερινα κ ο Μακης,επισης πιστευω οτι επειδη αυτη ειναι ανεβασμενη οπως προαναφερθηκε κ νομιζει τωρα οτι αυτη κανει κουμαντο εσυ Μαρια πρεπει να εισαι ηρεμη μεν αλλα σε εγρηγορση δε κ να την κοβεις συνεχεια οταν κανει τσαμπουκα..

Για εμενα την χιλντα πρεπει να την ριξεις λιγο κ μην ξεχναμε ακομα οτι καλα καλα δεν εχει κλεισει τα 2 ετη..
Οι πολιτικοί και οι πάνες έχουν ένα πράγμα κοινό. Πρέπει να αλλάζονται και οι δυο συχνά, και για τον ίδιο ακριβώς λόγο.
Άβαταρ μέλους
ΓΚΑΣ-ΚΙΡΑ

Δημοσίευσηαπό Maria_330 » Κυρ Μάιος 12, 2013 10:48 am

vek έγραψε:Σταθερότητα Μαρία υπομονή σταθερότητα και συνέπεια θα πρέπει να μάθει ότι δεν παίρνει καμμία πρωτοβουλία αν δεν της δώσεις το οκ. Θα πρέπει να ασχοληθεί μαζί της και ο Γιάννης για να κερδίσει ξανά την θέση του στα μάτια της.
Εγώ στην θέση σου θα έφτιαχνα καταστάσεις που εγώ θα ήμουν έτοιμη και θα μπορούσα να της αντιμετωπίσω.
Είναι σημαντικό ήρεμα και χωρίς νευρα να δεχτεί την θέση της στην αγέλη σας και να μείνει εκεί.
Γιαυτό θα πρέπει να δουλεψετε όλοι σαν οικογένεια όχι μόνο εσύ.
Η κοπέλα σου τώρα νιώθει δυνατή και ετοιμη να ανέβει στην ιεραρχία δεν νομίζω ότι φταίει η προπόνηση, η προπόνηση βοήθησε να μην αμφισβητεί εσένα και να μάθει ότι δουλευεται σαν ομάδα. Τώρα θα πρέπει να μάθει ότι ΄το σπίτι είναι ο στίβος και ότι η ομάδα είναι και οι υπόλοιποι.

Κατερινα εχεις απόλυτο δικιο σε αυτο ... τα νευρα ομως πως τα κοντρολάρω ?? το πρόβλημα σε αυτο το σκυλι ειναι τα νευρα της , αυτο μου εχει πει και ο εκπαιδευτης .. σε σημειο οπου και καθαρόαιμο να ηταν θα αποκλειόταν ακομα και απο αναπαραγωγή για αυτο το πράγμα ... ::dontknow
Άβαταρ μέλους
Maria_330

Δημοσίευσηαπό Maria_330 » Κυρ Μάιος 12, 2013 10:53 am

κοινωνικοποιηση απο την αρχη ισως ??.. γινεται ομως αυτο σε αυτη την ηλικία ???
Άβαταρ μέλους
Maria_330

Δημοσίευσηαπό Aisha » Κυρ Μάιος 12, 2013 11:09 am

Maria_330 έγραψε:κοινωνικοποιηση απο την αρχη ισως ??.. γινεται ομως αυτο σε αυτη την ηλικία ???

μαρια εγω θεωρω πως η κοινονηκοποιηση γινεται μεχρι 6-7 μηνων βαρια μετα εχει ''σχηματησει'' χαρακτηρα(κατα την γνωμη μου παντα).Ποτε δεν σταματας να της περνας πραγματα αλλα τα πολλα εχουν περασει μεχρι εκει μετα απλα ρετουσαρεις!
Μην κρινεις για να μην κριθεις

http://rottweilers-club.com/
Άβαταρ μέλους
Aisha

Δημοσίευσηαπό Maria_330 » Κυρ Μάιος 12, 2013 12:53 pm

Αυτο που σκέφτομαι εγω τελικα να παει ενα δίμηνο και μείνει μεσα στην σχολη να τελειώνουμε , θα μιλήσω με τον εκπαιδευτή την Τριτη να δουμε .. και τις Κυριακές να πηγαίνω να την δω να δουλευω μαζι της και να κανει και ο Ντιν βασικές υπακοές ..

Πως σας ακούγεται εσας αυτο ??
Άβαταρ μέλους
Maria_330

Δημοσίευσηαπό aeroporos77 » Κυρ Μάιος 12, 2013 1:11 pm

Δε ξέρω αν θα τις κάνει καλό το να μείνει εκεί. Ότι σε πεί ο εκπαιδευτής!!
Μπορεί να μαζευτεί αλλα μπορεί και να τσιτώσει...εσείς την ξέρετε καλύτερα.

Με τα κοριτσια σου πως τα πάει; Απ ότι θυμάμαι είναι πολύ καλή έτσι;
God, help me to be the kind of person my dog thinks I am...
Άβαταρ μέλους
aeroporos77

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Άσχημες συμπεριφορές

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες