Κάμπιες

Η υγεία του σκύλου μας

Κάμπιες

Δημοσίευσηαπό vek » Δευτ Φεβ 25, 2013 5:53 pm

Σήμερα με πήρε ο Πέτρος, άφησε τον μικρό δύο λεπτά στον κήπο και όταν γύρισε ήταν γεμάτος πυκνά σάλια.
Δεν ήθελε να πιει νερό αλλά απο διάθεση super. Πήρε τον γιατρό και του είπε μάλλον απο τις κάμπιες των πευκων angry4.gif , και να του κάνει αμέσως ένεση γιατί υπάρχη περίπτωση να πάθει αλεργικό σοκ και να του πρηστή η γώσσα.
Τον πήγε φαρμακείο και του έκανε η φαρμακοποιός την ένεση και τώρα είναι οK (λίγο ζαβλακωμένος μόνο )
το λέω για να έχετε το νου σας στις κάμπιες
"Punish the deed not the breed"
No breed is a bad breed
Άβαταρ μέλους
vek

Re: Κάμπιες

Δημοσίευσηαπό ΓΚΑΣ-ΚΙΡΑ » Δευτ Φεβ 25, 2013 5:56 pm

δεν το εχω ξαναακουσει αυτο καλα εκανες Κατερινα κ μας το ειπες ::thumbs_up3
Οι πολιτικοί και οι πάνες έχουν ένα πράγμα κοινό. Πρέπει να αλλάζονται και οι δυο συχνά, και για τον ίδιο ακριβώς λόγο.
Άβαταρ μέλους
ΓΚΑΣ-ΚΙΡΑ

Δημοσίευσηαπό Maria_330 » Δευτ Φεβ 25, 2013 6:00 pm

Ωχ ... ουτε εγω .. makis::banghead

Υπαρχει κατι να ψεκάσεις για να ψοφήσουν ??????
Άβαταρ μέλους
Maria_330

Δημοσίευσηαπό ΓΚΑΣ-ΚΙΡΑ » Δευτ Φεβ 25, 2013 6:01 pm

Maria_330 έγραψε:Ωχ ... ουτε εγω .. makis::banghead

Υπαρχει κατι να ψεκάσεις για να ψοφήσουν ??????

Κακουργα :lol: :lol: ::tongue
Οι πολιτικοί και οι πάνες έχουν ένα πράγμα κοινό. Πρέπει να αλλάζονται και οι δυο συχνά, και για τον ίδιο ακριβώς λόγο.
Άβαταρ μέλους
ΓΚΑΣ-ΚΙΡΑ

Δημοσίευσηαπό Aurora » Δευτ Φεβ 25, 2013 6:22 pm

Πωπω!!! Ευχελαιο παιδια ευχελαιο χρειαζομαστε!!
Ουτε κι εγω ηξερα τιποτα! Καλα που το ανεφερες Κατερινα
You have to be a race driver to control a race car

Rule #16: If someone thinks they have the upper-hand, …break it!
Άβαταρ μέλους
Aurora

Δημοσίευσηαπό vek » Δευτ Φεβ 25, 2013 6:29 pm

:oops: Εγώ το ήξερα , αλλά το είχα ξεχάσει η κακούργα, στο παλιό το σπίτι πάντα έβγαζα τα κουκούλια με τις κάμπιες απο τα πευκα, εδώ ούτε που σκέφτηκα να κοιτάξω αν υπάρχουν κουκούλια angry4.gif, και πάντα είχα ένεση ατροπίνη και κορτιζόνης στο ψυγείο μου, και τώρα ούτε 1 χάπι δεν είχα , τι έχω πάθει makis::banghead
Τελευταία επεξεργασία από vek και Δευτ Φεβ 25, 2013 6:30 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
No breed is a bad breed
Άβαταρ μέλους
vek

Δημοσίευσηαπό Aurora » Δευτ Φεβ 25, 2013 6:30 pm

Την εχεις ξανα[ατησει δηλαδη ε? :?
You have to be a race driver to control a race car

Rule #16: If someone thinks they have the upper-hand, …break it!
Άβαταρ μέλους
Aurora

Δημοσίευσηαπό vek » Δευτ Φεβ 25, 2013 6:33 pm

όχι, αλλά όταν πρωτοπήγα στους Θρακομακεδόνες το πρώτο που μου είχε πει ο Στέλιος (ο κτηνίατρος ) ήταν να προσέχω τις κάμπιες των πευκων. Αλλά ποτέ όλα αυτά τα χρόνια κανένας σκύλος μου δεν είχε ασχοληθει μαζί τους, ούτε στον δρόμο (που κάνου αυτά τα ωραία σχέδια στην σειρά) και το ξέχασα τελείως.
No breed is a bad breed
Άβαταρ μέλους
vek

Δημοσίευσηαπό vek » Δευτ Φεβ 25, 2013 10:14 pm

Μόλις γύρισα απο την δουλειά :( ο μικρός είναι ζαβλακωμενος ακόμα απο την ένεση, η γλώσσα του είναι μπλέ και γλυφει το αέρα συνέχεια :( .Ο γιατρός που τον πήρα τηλέφωνο μου ειπε ότι θα μείνει μπλέ και πολυ καιρό και ότι απο αυριο θα την νιώθει καλύτερα . Το λυπάμαι τον καημένο, αυριο θα βγω να εξαφανίσω όλες τις κάμπιες στο χιλιόμετρο γ΄ρω απο το σπιτι μου angry4.gif
No breed is a bad breed
Άβαταρ μέλους
vek

Δημοσίευσηαπό Maria_330 » Δευτ Φεβ 25, 2013 10:23 pm

Ρε τον κακομοίρη στα καλα καθούμενα ... περαστικά σας !!!!
Άβαταρ μέλους
Maria_330

Δημοσίευσηαπό HRA » Δευτ Φεβ 25, 2013 10:54 pm

Παλι καλα που μας το πες...τελικα υπαρχουν χιλιαδες πραγματα που πρεπει να προσεξεις...μετα σου λενε τα σκυλια δε παθαινουν τιποτα makis::banghead makis::banghead makis::banghead makis::banghead

Περαστικα κ σιδερενιος Κατερινα,γρηγορα να επανελθει κ συνελθει!!!
τι γκαντεμια γμτ ειναι αυτη που μας δερνει...
Το κουτσομπολιο ειναι το οπιο των καταπιεσμενων...
Άβαταρ μέλους
HRA

Δημοσίευσηαπό Νικος » Δευτ Φεβ 25, 2013 11:20 pm

vek έγραψε:Μόλις γύρισα απο την δουλειά :( ο μικρός είναι ζαβλακωμενος ακόμα απο την ένεση, η γλώσσα του είναι μπλέ και γλυφει το αέρα συνέχεια :( .Ο γιατρός που τον πήρα τηλέφωνο μου ειπε ότι θα μείνει μπλέ και πολυ καιρό και ότι απο αυριο θα την νιώθει καλύτερα . Το λυπάμαι τον καημένο, αυριο θα βγω να εξαφανίσω όλες τις κάμπιες στο χιλιόμετρο γ΄ρω απο το σπιτι μου angry4.gif

πολυ κριμα......... αφου τον λυπασαι παρε κι εσυ ενα απο αυτα τα μπλε γλυφιτζουρια για να γινει και η δικη σου γλωσσα μπλε και να συμπασχεις χαχαχαχαχαχα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ασε της καμπιες ,.............. θες να ερθω εγω να ριξω οτι πευκα εχεις αλλα τα ξυλα δικα μου ετσι χαχαχα....
EAN MIA MEΡA H TAXYTHTA ME ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΕΣΥ ΜΗΝ ΚΛΑΨΕΙΣ, ΔΙΟΤΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΓΕΛΟΥΣΑ
Άβαταρ μέλους
Νικος

Δημοσίευσηαπό ΓΚΑΣ-ΚΙΡΑ » Δευτ Φεβ 25, 2013 11:38 pm

Νικος έγραψε:
vek έγραψε:Μόλις γύρισα απο την δουλειά :( ο μικρός είναι ζαβλακωμενος ακόμα απο την ένεση, η γλώσσα του είναι μπλέ και γλυφει το αέρα συνέχεια :( .Ο γιατρός που τον πήρα τηλέφωνο μου ειπε ότι θα μείνει μπλέ και πολυ καιρό και ότι απο αυριο θα την νιώθει καλύτερα . Το λυπάμαι τον καημένο, αυριο θα βγω να εξαφανίσω όλες τις κάμπιες στο χιλιόμετρο γ΄ρω απο το σπιτι μου angry4.gif

πολυ κριμα......... αφου τον λυπασαι παρε κι εσυ ενα απο αυτα τα μπλε γλυφιτζουρια για να γινει και η δικη σου γλωσσα μπλε και να συμπασχεις χαχαχαχαχαχα :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ασε της καμπιες ,.............. θες να ερθω εγω να ριξω οτι πευκα εχεις αλλα τα ξυλα δικα μου ετσι χαχαχα....

ωραιος ο κολλητος :lol: :lol: :lol:
περαστικα Κατερινα κ γρηγορα...
Άβαταρ μέλους
ΓΚΑΣ-ΚΙΡΑ

Δημοσίευσηαπό vek » Δευτ Φεβ 25, 2013 11:50 pm

Νικος έγραψε:

Πως να μην είμαι στεναχωρημένη ποτε δεν μου αρεσαν τα chow chow και ειδικά η μελανιασμένη γλώσσα τους που ειναι σαν να την έχουν μαγκώσει κάπου... Στα σοβαρά εχω στεναχωρηθεί γιατί ηταν κάτι που το ήξερα makis::banghead makis::banghead . Τώρα για τα ξύλα οκ , δικά σου, εγώ δεν έχω τζάκι αλλα θα σκουπίσεις και τις καμπιες που θα πέσουν απο το χώμα :lol: :lol:
No breed is a bad breed
Άβαταρ μέλους
vek

Δημοσίευσηαπό Νικος » Τρί Φεβ 26, 2013 12:00 am

εκλεισε κατερινα /................. εφτασα........χαχαχαχαχαχ
EAN MIA MEΡA H TAXYTHTA ME ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΕΣΥ ΜΗΝ ΚΛΑΨΕΙΣ, ΔΙΟΤΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΓΕΛΟΥΣΑ
Άβαταρ μέλους
Νικος

Επιστροφή στο Υγεία-Φροντίδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες