Λοιμωξη του αναπνευστικου

Η υγεία του σκύλου μας

Λοιμωξη του αναπνευστικου

Δημοσίευσηαπό tzouv » Παρ Σεπ 07, 2012 9:03 pm

Γεια σας παιδια! Τις τελευταιες μερες η μικρη μου δεν ηταν καθολου καλα, αρχισε να χανει την διαθεση της, δεν ετρωγε και το πιο σημαντικο ειχε βηχα και πνιγοταν, σαν εχει βραχνα αλλα εκανε και μια κινηση σαν να θελει να κανει εμετο και δεν μπορουσε. Πηγαμε λοιπον στον κτηνιατρο και διεγνωσε λοιμωξη του αναπνευστικου...λεει οτι ηταν σε εξαρση τον τελευταιο καιρο και οτι κολλησε απο αλλο σκυλι στο παρκο που βγαινουμε...μας ειπε ακομα οτι υπαρχει εμβολιο αλλα επειδη δεν ειναι μεσα στα βασικα πολλοι κτηνιατροι δεν τα κανουν...και οτι θα το κανουμε μετα απο 20 μερες που θα τελειωσει η θεραπεια που μας εδωσε...
Ειχε κανεις αλλος κανενα αναλογο περιστατικο? Ειναι αυτα τα συμπτωματα της λοιμωξης η μπορει να ειναι κατι αλλο?
tzouv

Re: Λοιμωξη του αναπνευστικου

Δημοσίευσηαπό Νικος » Παρ Σεπ 07, 2012 9:06 pm

Δεν εμπιστεύεσαι τον γιατρο σου ;;;;;;;
EAN MIA MEΡA H TAXYTHTA ME ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΕΣΥ ΜΗΝ ΚΛΑΨΕΙΣ, ΔΙΟΤΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΓΕΛΟΥΣΑ
Άβαταρ μέλους
Νικος

Δημοσίευσηαπό Dexter » Παρ Σεπ 07, 2012 9:11 pm

Enzodecana έγραψε:Δεν εμπιστεύεσαι τον γιατρο σου ;;;;;;;

Αυτο θα σε ρωτουσα κι εγω!!!
Μη δαγκώνεις το χέρι αυτού που σε ταΐζει. Βασικά μη δαγκώνεις κανενός το χέρι.Ψυχάκια.
ΘΑΝΟΣ
Dexter

Δημοσίευσηαπό tzouv » Παρ Σεπ 07, 2012 9:22 pm

Πρωτη φορα πηγα σε αυτον, φανηκε πολυ καλος...και ειχε ορεξη να μου εξηγησει και λοιπα...αλλα ειμαι λιγο τρομαγμενος και γι αυτο δεν ξερω τι να κανω...
tzouv

Δημοσίευσηαπό Νικος » Παρ Σεπ 07, 2012 9:29 pm

Απο τον προηγούμενο γιατρο είχες παράπονα και αλλαξες;;;
EAN MIA MEΡA H TAXYTHTA ME ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΕΣΥ ΜΗΝ ΚΛΑΨΕΙΣ, ΔΙΟΤΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΓΕΛΟΥΣΑ
Άβαταρ μέλους
Νικος

Δημοσίευσηαπό tzouv » Παρ Σεπ 07, 2012 9:31 pm

Ο γιατρος που ειχα αρχικα και εκανε τα εμβολια, ερχοταν σπιτι αλλα πολλες φορες δυσκολευομουν να τον βρω στο τηλεφωνο κλπ...και ετσι πηγα σε ενα κυνιατρειο που ειναι κοντα στο σπιτι μου....
tzouv

Δημοσίευσηαπό Νικος » Παρ Σεπ 07, 2012 9:35 pm

εγω δεν νομιζω οτι δεν πρεπει να ανυσηχεις.... και πιστευω πως κανενας απο εμας δεν μπορει να σου πει τι γινεται με τον σκυλο ακομα και απο τα συμπτωματα.... την ακρη θα την βρει ο γιατρος που εξεταζει τον σκυλο
Άβαταρ μέλους
Νικος

Δημοσίευσηαπό tzouv » Σάβ Σεπ 08, 2012 1:33 pm

Τελικα χτες το βραδυ την πηγα στο κτηνιατρικο κεντρο για εξετασεις και σημερα το πρωι παλι στον κτηνιατρο, καναμε τεστ για ερλιχιωση το οποιο βγηκε αρνητικο και αιμοτολογικες... Το πιο πιθανο ειναι η τραχειοβροχιτηδα...
tzouv

Δημοσίευσηαπό Νικος » Σάβ Σεπ 08, 2012 1:45 pm

tzouv έγραψε:Τελικα χτες το βραδυ την πηγα στο κτηνιατρικο κεντρο για εξετασεις και σημερα το πρωι παλι στον κτηνιατρο, καναμε τεστ για ερλιχιωση το οποιο βγηκε αρνητικο και αιμοτολογικες... Το πιο πιθανο ειναι η τραχειοβροχιτηδα...

περαστικα και γρηγορη αναρρωση.... ::thumbs_up ::thumbs_up ::thumbs_up ::thumbs_up
Άβαταρ μέλους
Νικος

Δημοσίευσηαπό vek » Σάβ Σεπ 08, 2012 10:38 pm

περαστικά !
"Punish the deed not the breed"
No breed is a bad breed
Άβαταρ μέλους
vek

Δημοσίευσηαπό Dexter » Σάβ Σεπ 08, 2012 11:45 pm

Περαστικα φιλε μου!!!
Μη δαγκώνεις το χέρι αυτού που σε ταΐζει. Βασικά μη δαγκώνεις κανενός το χέρι.Ψυχάκια.
ΘΑΝΟΣ
Dexter

Δημοσίευσηαπό greedy » Κυρ Σεπ 30, 2012 11:46 am

Με εναν φιλο συζητουσαμε χτες κια μου ειπε να κανω ενα εμβολιο πνευμοντογκ.
Ειναι για τον βηχα και προστατευει τον σκυλο.Θα μαθω λεπτομεριες και θα σας πω.Εκτος και αν εχει κανει καποιος απο μας εδω.
Μην πλησιαζεις κατσικα απο μπροστα,
γαιδαρο απο πισω
και ηλιθιο απο πουθενα!
Άβαταρ μέλους
greedy

Δημοσίευσηαπό ΓΚΑΣ-ΚΙΡΑ » Κυρ Σεπ 30, 2012 12:06 pm

greedy έγραψε:Με εναν φιλο συζητουσαμε χτες κια μου ειπε να κανω ενα εμβολιο πνευμοντογκ.
Ειναι για τον βηχα και προστατευει τον σκυλο.Θα μαθω λεπτομεριες και θα σας πω.Εκτος και αν εχει κανει καποιος απο μας εδω.

ενημερωσε μας οταν θα εχεις νεα.
Οι πολιτικοί και οι πάνες έχουν ένα πράγμα κοινό. Πρέπει να αλλάζονται και οι δυο συχνά, και για τον ίδιο ακριβώς λόγο.
Άβαταρ μέλους
ΓΚΑΣ-ΚΙΡΑ

Δημοσίευσηαπό greedy » Κυρ Σεπ 30, 2012 12:09 pm

ΓΚΑΣ 13 έγραψε:
greedy έγραψε:Με εναν φιλο συζητουσαμε χτες κια μου ειπε να κανω ενα εμβολιο πνευμοντογκ.

Ειναι για σκυλους που ερχονται σε επαφη με αλλα σκυλια εκτροφειου /εκθεσεων/αγωνων,κτλ.Υπαρχει εξαρση στο ανατολικο μπλοκ και καλο ειναι να το κανουν.Οσοι σκυλοι δεν εχουν τετοιες ''κακες επαφες''δεν νομιζω να κινδυνευουν.
Θα μιλησω και με τον κτηνιατρο ,αλλα αυτα διαβασα μεσες -ακρες στο νετ.
Μην πλησιαζεις κατσικα απο μπροστα,
γαιδαρο απο πισω
και ηλιθιο απο πουθενα!
Άβαταρ μέλους
greedy

Δημοσίευσηαπό ΓΚΑΣ-ΚΙΡΑ » Κυρ Σεπ 30, 2012 12:12 pm

greedy έγραψε:
ΓΚΑΣ 13 έγραψε:

Ειναι για σκυλους που ερχονται σε επαφη με αλλα σκυλια εκτροφειου /εκθεσεων/αγωνων,κτλ.Υπαρχει εξαρση στο ανατολικο μπλοκ και καλο ειναι να το κανουν.Οσοι σκυλοι δεν εχουν τετοιες ''κακες επαφες''δεν νομιζω να κινδυνευουν.
Θα μιλησω και με τον κτηνιατρο ,αλλα αυτα διαβασα μεσες -ακρες στο νετ.

::thumbs_up3 ::thumbs_up3
Οι πολιτικοί και οι πάνες έχουν ένα πράγμα κοινό. Πρέπει να αλλάζονται και οι δυο συχνά, και για τον ίδιο ακριβώς λόγο.
Άβαταρ μέλους
ΓΚΑΣ-ΚΙΡΑ

Επόμενο

Επιστροφή στο Υγεία-Φροντίδα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης